mushow kitestore
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
Mushow Kitestore
forum/poslední
comments/poslední
bazar
Návštěvy
TOPlist

Přidat příspěvek

Navigace: mushow.cz / Fórum / Přidat příspěvek

Odpověď na příspěvek:

Ruben
23.10.2017, 13:48:23

ZPRÁVA O KITESURFINGU V KALPITIYA V ROCE 2017


Zdravím! Jsem ze Španělska a již 4 roky žiji v Kapitiya, protože je to skvělé místo pro kitesurfing. Poloostrov Kalpitiya je více než 100 km velký a všude zde vane příznivý vítr.
Je pravda, že v laguně Kalpitiya, která je hlavní oblastí kitesurfingu, v létě vane vítr od oblasti, kde jsou pěstovány kokosy. Vítr může být mírně nárazový, nicméně je v porovnání s jinými místa laguna stále skvělá!
Od prosince do začátku března vane teplý vítr přímo z oceánu, takže jde o velmi stálý vítr!

Poslední letní sezóna byla ve srovnání s rokem 2016 skvělá, zejména během května, června a července. I během srpna a září jsme měli dobrý vítr, ale v srpnu jsme byli bez větru 5 dní. Většinu času jsem používal svůj Airush union 10 metrů (18-20 uzlů), ale v květnu a červnu jsem musel používat během některých dnů 7 metrů (25 uzlů). (Vážím 75 kg).

Během zimy, od prosince do konce února, byl vítr slabší než během letní sezóny (14 – 18 uzlů) a normálně foukal pouze odpoledne (po 12. až 13. hodině)

Kromě hlavního místa pro kitesurfing v laguně Kalpitiya je zde spousta jiných míst vhodných pro kitesurfing s VELMI DOBRÝM VĚTREM
Tento rok jsem plachtil po větru s mými přáteli a klienty téměř každý den. Obvykle začínáme ve městě Kalpitiya nebo od místa Dream spot a navštěvujeme spoustu ostrovů, kde je skvělý vítr. Někdy plachtíme hodinu, či dokonce až 3!

Zde jsou vyjmenovaná místa, která navštěvuji velmi často:


* ostrov Vella

Ostrov Vella (ostrov ráj) se nachází asi 45 minut jízdy lodí od Kalpitiya a jde o perfektní ostrov na kitesurfing! Jde pravděpodobně o jedno z nejlepších míst na kitesurfing na světě! ZAČÁTEČNÍCI, BUĎTE OPATRNÍ NA VÍTR U POBŘEŽÍ, KVŮLI BEZPEČNOSTI JE POTŘEBA LOĎ
Někdy plachtím z Kalpitiya na ostrov Vella (3 hodiny), ale spíše doporučuji cestu na Vellu lodí, protože u Velly je všechno velmi rovné, a tak máme aspoň více času se zde věnovat freestylu

* Dream spot

Pouze 25 minut lodí od Kalpitiya. Dream spot se nachází v zátoce Dutch, kde je vítr stálý. Voda je klidná a mělká a vane boční vítr z pobřeží. Též do Dream spot plachtím z Kalpitiya po oceánu.

* Lagunové ostrovy Puttalam

V rozsáhlé laguně Puttalam se nachází hodně ostrovů. Obvykle mají také klidnou a mělkou vodu. Většinou zabrousím někam sem na jeden z ostrovů.

* Donkey Point

Pravděpodobně neexistuje jiné místo v Kalpitiya, kde by byl vítr tak silný a stálý jako v Donkey point. Toto místo se nachází v mysu, kde lze kitovat na oceánu. Když je světlo, pak chodím sem, protože vítr je tu mírně silnější než v laguně.

* Laguna Kappaladi
Jde o malou lagunu s velmi stálým větrem. Nachází se zde klidná hladina a mělká voda, která je vzdálena pouze 30 minut jízdy autem z Kalpitiya.

Mám malou klubovnu, která je kitesurfingové centrum a nazývá se Margarita Village (www.kitesurfsrilanka.com) už se těším, až mě navštívíte! Mohu s Vámi jít na kite a užijeme si spoustu zábavy :) 

Zpět na fórum

anketa

Letní kite trip (dovolená) v mém případě trvá:





MKB info
?>
login


Registrace

Zapomněli jste heslo?

Partners

design & web puradesign logo - web. stránky

rss newsNewsrss forumForum

Kontakt | Copyright © 2001-2024 Mushow.cz

mushow on facebook