Kitecentra

KITEBOARDING

Mushow Kitebeach Pavlov, Nové Mlýny, Česká Republika

Bezkonkurenčně nejlepší pláž určená pro kiteboarding. Zde se můžete seznámit se základy tohoto sportu. Na místě ideální zázemí pro kiteboarding. Ubytování na místě, nebo v přilehlém penzionu se stylovým sklípkem.

 

Agios Nikolaos Kitecenter, Řecko

Pokud se chcete kvalitně naučit kiteboardingu a vrátit se zpět do ČR jako hotový kiter, je toto místo jako stvořené pro výuku. Udělejte si dovolenou s celou rodinou. V ANK se začíná díky pravidelnému termickému větru s výukou až v odpoledních hodinách, tzn, že budete mít čas i na další aktivity na dovolené. V ANK je vítr každodenní praxí, tzn žádné prostoje. Vítr je superstálý, pro výuku ideální síly a co je velmi důležité, máte pevnou půdu pod nohama, všude dosáhnete bez plavání. Na místě se o vás postará náš instruktor Rubi. Pro další info ohledně ANK, včetně ubytka, transféru atd se dočtete na www.agiosnikolaos-kitecenter.com

 

SNOWKITING

Snowkiting Centrum Ryžoviště

Vše je připraveno a nachystáno pro otevření našeho nového snowkiting (SNK) centra v oblasti Nízkého Jeseníku, Rýžoviště. Svojí rozlohou, různorodostí terénu a stálým větrem je toto místo stvořeno pro výuku (SNK) jak dělané. Můžete se těšit na test centrum značek Slingshot, Rapace, Ikon a Mushow a po celou zimní sezónu zde bude fungovat MUSHOW KITESCHOOL.

Kdo toto místo, jako stvořené pro snowkiting, jednou navštíví, vrací se sem znovu a znovu. Ryžoviště každého z riderů ohromí svou velikostí i růzonorodostí terénu, skvělými sněhovými podmínkami a luxusně stálým větrem ze všech směrů. Tento snowkiting spot první velikosti byl objeven ve velkém poměrně nedávno a získává stále více příznivců. V čem je tento spot tak vyjímečný?

Nekonečné pláně a stálý wind - snowkiting top spot Ryžoviště

TERÉN

Terény kolem vesničky Ryžoviště jsou určitě nejrozlehlejšími plochami pro snowkiting v ČR. Spot je tvořen téměř výhradně pastvinami s travnatým povrchem, což umožňuje provozování snowkitingu již od minimální vrstvy sněhové pokrývky. Žádné šutry, jen tráva, což šetří váš board či lyže.

Z Ryžoviště směrem k Břidličné se táhne údolí, které rozděluje celý spot na dvě části. Říkejme jim např západní a východní spot, podle toho, na kterou stranu jsou jednotlivé svahy orientovány.

Západní spot, megarozlehlý terén, funguje při JZ, Z, SZ větrech, jižní a severní wind, díky údolí, potom funguje na obou spotech. Na západním spotu si užijete všechny druhy ridingu. Pokud vyznáváte jízdu ve zvlněném až kopcovitém terénu, vyřádíte se zde dokonale. Vysoké skoky, polety do údolí, vše je možné v bezpečné a rozlehlé ploše. Na spotu je množství terenních vln, lesnatých ostrůvků a jiných libůstek, které dodávají pojezdu na zajímavosti, ale i na obtížnosti. Jde tak o suprový cvičák před pojezdem ve vysokých strmých horách.

Pokud však začínáte, nebo vyznáváte freestyle a wakestyle na rovnějším povrchu, není nic jednoduššího, než vyjet z údolí na plošinu nad Ryžovištěm. Rozlehlost vám doslova vyrazí dech. Nekonečné pláně prašanu jsou jen vaše. Pokud jste unaveni, můžete využít zastřešené odpočívadlo s lavičkama a nádherným pohledem do údolí. Přitom čučíte na ridery svištící z hřebene dolů. Prostě parádička!

 

Všude přítomný powder dává pojezdu jedinečnou atmosféru
Je libo poletový kopec? Spot za barákem, ideální JZ-Z wind...
Část východního spotu. Zde je při S, SV a V větrech wind nejsilnější.
Další poletové místo blízko Stránského na S-SZ wind....

Východní část spotu si se západním v ničem nezadá, ba naopak! Ideální směry větru jsou zde SV, V, JV a znovu jižní a severní wind. Rozlehlost a členitost terénu je tady ještě monstróznější, než na západě. Po výjezdu z údolí na plošinu se vám o5 zatají dech. Rozlehost terénu je masakrózní. Svištíte po rovince v kupách prašanu a najednou vidíte jenom hranu. Dostáváte se do nejprudší části spotu, kde při S-SZ windu brutálně polítáte. Polet je přitom bezpečný (samozřejmě pro znalé věci:), protože přistávací plocha je naprosto bez překážek. Jste na další megarozlehlé ploše tvořené kotlem a okolníma svahama. Je to asi největrnější místo na spotu. Pokud na celém spotu fouká např 5m/s, zde, díky nafukujícímu se windu do kopce, bude fučet minimálně o 3m/s více. Celý východní spot můžete objet dokola, což skýtá možnost pro luxusní backcountry snowkiting. Pokud je na plošině nahoře sníh vyfoukaný do nepříjemných zubů, mužete si být jisti, že na přilehlých loukách v nižších částech spotu bude krásný powder flat z nafoukaného prašanu.

 

Big air míst je na Rýži hafo....
Skléňa užívá severovýchodu na jednom z mnoha skrytých míst...
Switch užívající si powderu. Místo ideální při SV větru, pěkně zašité od "veřejnosti"...
Jedno z dalších kouzelných míst. Ryžoviště = TOP freeriding spot...

Výhoda dvou naopak orientovaných spotů (západní a východní svahy), spočívá taky v tom, že pokud fučí silný SV-V wind, všechen prašan budete mít na západních kopcích západního spotu a naopak. Takže prašánek si tady vždy najdete. Samozřejmě za předpokladů, že nějaký napadne:) Pravděpodobnost dobrých sněhových podmínek je ale v Jeseníkách dosti vysoká.

RIZOTO POWDER VIDEO

VÍTR

Vítr je další z luxusních záležitostí tohoto spotu. Díky nadmořské výšce okolo 700m.n.m a absenci vyšších kopců v okolí, je zde wind stálý jak na řeckých termických spotech. Samozřejmě pokud nezajedete za terénní vlnu, nebo lesík. Díky „díře“ mezi pohořím Jeseníků a Beskyd, je zde stálý průvan. Wind tady funguje opravdu 6 dní v týdnu. Nejčastější a frekventovaný směr je zde JZ, který je usměrnován do průrvy i při jižním, jihovýchodním, nebo západním proudění. Dalším nejčastějším směrem je zde SV, který zde kvalitativně funguje podobně jako JZ směr. Díky rozlehlosti a členitosti terénu ale není problém na Rýži jezdit na jakýkoliv směr větru.

Mushow SNK Haus je umístěn přímo na spotu v lesejku. Vylezete z baráku, kopnete kite a jedete...
Ubytko v luxusu, míst omezeně:)
Atmosféra na baráku jedině v 3D:-)
Výhled z baráku přímo na východní spot. Západní hned za plotem...

Co se počáska týče, díky stálému průvanu se na spotu jen vyjímečně setkáte s mlhou. Veškeré mraky pohlcují hory kolem Pradědu a Ryžoviště tak zůstává ušetřeno nepříjemných mlh. Naopak, většinou v odpoleních hodinách, se při oblačném počásku mraky protrhají a vy si užijete pojezdu za slunečného počasí.

Pokud všechny tyto vymoženosti zklamou, máte spoustu možností, jak váš volný čas využít. Pokud na Rýži nefuní a je jasné počásko, můžete se vydat do blízkých terénů v okolí Pradědu, kde máte téměř 100% jistotu větru a sněhu. Můžete také využít služeb nespočtu lyžařských středisek v nejbližším okolí.  

 

Můžete navštívit jednu z mnoha akcí a závodů, pořádaných u Křížku...
Zábava zaručena:-)
Testy materiálu probíhají nepřetržitě celou sezónu....

Terény kolem Ryžoviště mě natolik uchvátily, že jsem zde zakotvil minulou a pobudu i celou letošní sezónu. Přímo na spotu budeme 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a vlastně celou zimu, dokud nám sníh neuplave na MKB:). Bude zde možnost ojet a otestovat  zbrusu nový 2014 Rapace Condor, nový Ikon Empire, nejnovější kity od SlingshotuSNK board, Mushow SNK Overálek a další vychytávky z Mushow nabídky. V těchto ideálních podmínkách budou probíhat i kurzy. Máte samozřejmě možnost využít ubytování přímo na spotu. Jak v našem Mushow Snowkiting Hausu, tak v ubytovacích zařízeních v okolí.

Freeride na spotu okolo Stránského...
Je libo na západ, východ, sever, či jih?:-)
Backcountry freeriding, přes 40km dlouhý okruh....
Sunset nad východními svahy spotu.TOP snowkiting, to je Ryžoviště...

Pokud se rozhodnete tento luxusní terének navštívit, rádi poradíme, pokud budete při své první návštěvě na spotu tápat. Pořádáme backcountry výjezdy po celém terénu, 20km down wind výlety atd. I vy se můžete připojit...

Info o veškerém dění, akcích, freeride výletech, ubytku přímo na spotu atd: e-mail: info@mushow.cz, info@kite-park.cz, tel: 608 858479, 777 211422.

Snowkiting Centrum Ryžoviště  na Facebooku

Good wind a hodně powderu!

Switch

FORUM

PARTNERS

mushow kiteboarding mushow kitestore agios nikolaos kite center slingshot martin hales photos forkite oakley red bull TOPlist

Kontakt | Copyright © 2010 Mushow Kiteschool